VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

5 büyük GSM şirketinden flaş karar!

5 büyük GSM şirketinden flaş karar!
32 views
07 Ocak 2014 - 10:20

903324_detayABD’li beş GSM firmasının temsilcisi olan CTIA’nın (Cep Telefonu ve İnternet Birliği) CEO’su Steve Largent, “Tüketicilerin cep telefonu ve tablet şifrelerinin açılması yönünde gönüllü olarak altı maddelik bir karar aldık” dedi. Bu kararın turistlerin ABD’den alacağı cep telefonu sayısını artırabileceği tahmin ediliyor ve fiyatı da ucuzlatması bekleniyor.
Largent, AT&T, Verizon, T-Mobile, Sprint ve US Cellular firmalarının isteyen müşteriye telefonu kilit şifresini açarak vermeyi ve daha şeffaf bir işleyiş politikasına geçmeyi kararlaştırdıklarını belirterek, “Tüketicilerin cep telefonu ve tablet şifrelerinin açılması yönünde gönüllü olarak altı maddelik bir karar aldık. Bir tüketicinin cep telefonunu bir başka taşıyıcı firma ile kullanabilmesi de buna dahil” diye konuştu.

Amerika’da taşıyıcı firmaların cep telefonlarının kilitsiz satışına uzun bir süredir sıcak bakmamasının altında müşteriyi rakip firmaya kaptırma endişesi yatıyordu. Diğer ülkelerde bu cihazların kullanılamaması sorunu yaşanıyordu. Amerika’da aboneler de telefonlarını diğer firmanın hattı ile kullanamıyordu.
Obama yönetimi de cep telefonlarının şifresiz verilmesi gereğine inandıkları yönünde görüş beyan etmişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.