VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

ABD’li milyarderden kızdıran açıklama

ABD’li milyarderden kızdıran açıklama
33 views
17 Şubat 2014 - 8:42

abdli_milyarderden_kizdiran_aciklama13926170820_h1128515ABD’li milyarder Tom Perkins, ülkesinin seçim sistemini eleştirerek, daha çok vergi verenin daha çok oy kullanma hakkı olması gerektiğini söyledi ABD’nin siyasi ve ekonomi politikalarına ilişkin eleştirileriyle tartışmalara neden olan Silikon Vadisi milyarderi Tom Perkins, vergi ödemeyenin oy vermesine gerek olmadığını, daha çok vergi ödeyenin daha çok oy hakkı olması gerektiğini savundu.

Kapitalizmin ülkedeki en büyük savunucularından olan Perkins, bu kez katıldığı bir panelde ülkedeki oy sistemini eleştirerek, “Vergi ödemeyenlerin oy kullanmasına gerek yok. Oy kullanma sistemi, tam olarak bir şirketteki gibi olmalı. Eğer milyon dolarlık vergi veriyorsan, bir milyon oyun var demektir” dedi.

Perkins, bu açıklamasının Wall Street Journal (WSJ) gazetesine geçen ay verdiği demeçten daha fazla tepki toplayacağını ileri sürmekten de geri kalmadı. Perkins, WSJ’a “ABD’nin zenginlere, yani toplumun yüzde birlik kesimine karşı verdiği savaş, Nazilerin toplumun yüzde birini oluşturan Yahudilere olan savaşına benziyor” diyerek tartışma başlatmıştı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.