VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Akbank ile TESK’ten çok yönlü işbirliği

Akbank ile TESK’ten çok yönlü işbirliği
56 views
29 Haziran 2014 - 9:17

Akbank Logo, geliştirdiği özel ürün, hizmet ve çözümler ile Türkiye ekonomisinin kılcal damarları sayılan ve sanatkarlara güç vermeye devam ediyor. Esnafa yönelik çalışmalarını “’tan Esnaf Kardeşliği” altında sürdüren , esnaf ve sanatkarın lider çatı örgütü () ile geniş kapsamlı bir işbirliğine adım attı.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1.6 milyon esnaf ve için bir işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma ile, Türkiye’nin her yerindeki esnaf ve , Akbank’ın geliştirdiği tüm bankacılık ürün ve hizmetlerinden faydalanmanın yanı sıra eğitim ve danışmanlık gibi destekler de alacak.

 

Esnafa Sağlanan Her Türlü Destek Türkiye’ye Döner

Esnaf ve sanatkarların Türkiye ekonomisi için büyük değer taşıdığına işaret eden Hakan Binbaşgil, “Akbank olarak yaklaşık 400 bin esnaf ile diğer bir ifadeyle Türkiye’deki esnafın dörtte biri ile çalışıyoruz. Esnafımıza ihtiyaç duydukları finansman için rahatça geri ödeme imkânı sağlayan ‘Olduğunda Öde Kredisi’ ile başlayan çalışmalarımıza Axess KOBİ, Gönlüne Göre Öde Esnafım kampanyası ile devam ettik. Tüm ürünleri bu kardeşlik duygusuyla esnafın hayatını kolaylaştırmak için geliştiriyoruz. Olduğunda Öde Kredisi, Axess KOBİ ve Gönlüne Göre Öde Esnafım kampanyası müşterilerimizden yoğun ilgi gördü. Yaptığımız çalışmanın karşılığını aldığımızı görmek bizi sevindiriyor. ” dedi ve ekledi:

Tüm bu bahsettiğimiz finansal hizmetlere ilave olarak TESK ile yaptığımız işbirliği kapsamında eğitim/danışmanlık, etkinlikler gibi bankacılık dışı hizmetlerle de esnafımızın yanındayız.”

İmza töreninde konuşan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de, “Bereket ayıyla birlikte bir anlaşma yapıyoruz. Bereket hiçbir zaman esnaf sofrasından eksik olmaz. Esnaf ve sanatkar kültürünün 800 yıllık bir geçmişi var. Devletler kurmuş devletler yönetmiş. Ahilik, çırak, kalfa ve usta kültüründen ve sevgiden gelmektedir. Bu da esnaf ve sanatkarlıkta vardır. Biraz ötemizdeki Mısır çarşısını görüyorsunuz. Bu çarşı 600 yıllık bir çarşı ve ayakta. Ama dün ihtişamlarla kurulan AVM’lerin böyle bir geçmişi yok. Konfederasyonumuz Türkiye’nin en güçlü sivil toplum örgütüdür. Mahallelerimiz her zaman esnafıyla güzel. Bizden sonraki nesil belki de bu mahalle kültürünü görmeyecek. En son yayınlanan diziler ve filmlerde esnaf ve sanatkarlarla ilgili mutlaka bir bölüm var. Vaktiyle rahmetli Sakıp Sabancı’ya ahi peştemali kuşatmış bir kişi olarak bugün çok mutluyum. Esnafa verilecek her değer bizi mutlu ediyor. Esnaf ve sanatkarımızın daha kolay krediye ulaşması gerekiyor.. Bunun için kredilerin cazip olması ve ödeme kolaylığının sağlanması önemli…

Bu anlaşma ile Akbank ülkemizin en ucra köşelerinde şubeleri olan bir banka olması sebebiyle önemli bir işlev yapacak. Ticari işletmelerin gelişmesi için finans en önemli kaynaktır. Günümüzde bu teknoloji daha da gelişiyor ve hizmet kalitesinde farklılaşma oluyor. Altının değerini sarraf insanın değerini de sarraf bilir. Biz de Akbank ile böyle bir ilişki kuruyoruz. Tezgahın arkasını görmek bakımından önemli bir çalışma yapıyoruz. O insanların tozlu raflar arasında ne çektiğini görmek çok önemli. Esnaf borcunun kölesidir. Borcunu ödemek için çaba sarf eder. Milyonlarca insan ve aileleri bakımından esnaf ve sanatkarlar çok önemli. Çünkü 1 milyon 600 bin kişinin sahibi olduğu iş yerlerindeki çalışanları da düşünürsek ülke nüfusunun yaklaşık 4’de birini temsil ediyor. Bu açıdan bu anlaşmanın ülkemize, Akbank’a ve esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.
Bankanızın çalışanlarını tebrik ediyorum. Esnaf ve sanatkar ekonominin barometresidir. Aynı zamanda sanayicinin ve tüccarın ilk yetiştiği fidanlıktır. Esnafın ve ülkenin huzuru her zaman korunmalıdır. Küçüklerin her zaman büyüklere karşı korunması gerekir. Esnaf ve sanatkara böyle avantajlı uygulamalar sunmak ekonomiye önemli bir katma değer sağlayacaktır. Biz böyle bir iş birliğine başlamanın “ önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

 

TESK-Akbank İşbirliği ile Esnafa Özel Tarifeleri

Binbaşgil imza töreninde şu bilgileri verdi: “Esnaf ve sanatkarlar düşük ciro ve işlem başına komisyon gibi masraflar nedeniyle POS için ödeyeceği tutarı baştan bilmiyor. İşbirliğimiz kapsamında TESK’e bağlı tüm esnafın EkoPOS tarifelerinden indirimli olarak yararlanmasını sağlıyoruz. Böylelikle esnaf için maliyetli bir ürün olan POS’a artık rahatlıkla sahip olabilecekler.

TESK üyeleri ‘’ ile POS için ödeyeceği ücreti ay başında bilecek. Dolayısıyla aylık hesabını, maliyetini net bir şekilde hesaplayabilecek. EkoPOS’dan yararlanmak isteyen TESK üyesi esnaf, aylık cirosuna uygun olan tarifeyi seçerek sadece tek bir sabit ücret ödeyecek ve ay boyunca yapacağı işlemler için başka hiçbir ücret ödemeyecek. 1.000 TL ciroya kadar aylık 15 TL sabit ücret, 2.000 TL ciroya kadar aylık 25 TL sabit ücret, 3.000 TL ciroya kadar aylık 35 TL ve 5.000 TL ciroya kadar aylık 50 TL sabit ücret seçeneklerinin sunulduğu EkoPOS ile TESK’e bağlı tüm esnaf POS sahibi olacak.”

 

Esnaf Şenlikleri Esnafın Cirosunu Artıracak

Akbank bir yandan da, yine TESK’in desteği ile esnaf ve sanatkarların yoğun olduğu çeşitli illerde “” adı altında etkinliklere başlıyor. Şenlik günü esnafın yoğun olduğu meydanlarda, sokaklarda tüketicinin ilgisini çekecek yarışma, müzik ve oyun gibi benzeri etkinlikler yürütülecek. Öncesinde Banka tarafından esnafa özel avantajlar belirlenerek verilecek. Esnaf da müşterilerine yönelik indirimler yapıyor olacak. Böylelikle esnafın cirosunun artması ve ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.