VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Burger King’i Çin’de büyütecek!

Burger King’i Çin’de büyütecek!
28 views
12 Mayıs 2014 - 5:00

burger-king1995 yılından bu yana hızlı servis restoran zinciri sekrötünde dünya markalarıyla faaliyet gösteren TAB Gıda, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s markalarının Türkiye’deki Master Franchisee’ı olarak dikkat çekiyor.

Burger King’in 163′ü franchise olmak üzere toplam 532, Sbarro’nun 5′i franchisee olmak üzere toplam 95, Popeyes’ın 3′ü franchisee olmak üzere toplam 96, Arby’s’in ise 1′i franchisee olmak üzere toplam 45 restoranı bulunuyor. Bunların yanısıra, 5 adet Usta Dönerci restoranı var.

Sbarro ve Popeyes ile 2014 yılında 100. resturanları kutlayacağız.

TAB Gıda Pazarlama Direktörü Ümit Zuvin franchise konusundaki ortalama bütçeleri ile ilgili şu açıklamalarda bulunuyor: “Yatırım maliyeti, restoranın yerine, tipine ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte tüm markalarımız için isim hakkı bedelimiz 40 bin dolardır. Bu rakamın üzerine proje, ekipman, mobilya, inşaat ve dekorasyon giderleri ekleniyor. Net ciro üzerinden yüzde 8 franchise bedeli ve yüzde 5 reklam bedeli alınıyor.” 2014 yılı içerisinde toplam 214 işletmenin açılmasını hedeflediklerini söyleyen Ümit Zuvin, hayata geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili şunları söylüyor: “Burger King ile 2014 yılında yurtiçi ve yurtdışında hızlı büyüme faaliyetlerimize devam edeceğiz. Sbarro ve Popeyes ile 2014 yılında 100. resturanları kutlayacağız. Usta Dönerci markamızla ise hızlı servis restoran zinciri sekröründe en doğru ve en uygun ürünü, en uygun fiyat ve en üstün hizmet kalitesiyle bütünleştirerek tüketicilere sunarken, önümüzdeki dönemde zincirimize yeni restoranlar eklemeyi amaçlıyoruz. Ayrıca 2014 yılında Afyon’da Özgörkey ile birlikte patates üretim tesisini faaliyete açacağız. Şu anda deneme ürünleri gerçekleştiriliyor. Çok yakın zamanda kendi fabrikamızda üretilen patateslerimizle TAB gıda bünyesinde bulunan bütün markalarımıza patates tedariki sağlayacağız.”

Burger King’i Çin’de büyütmeye devam ediyoruz.

Ümit Zuvin, uzun vadeli hedefleriyle ilgili olarak da şu açıklamaları yapıyor: “Uzun vadede TAB Gıda altında faaliyet gösteren beş markamızla birlikte müşterilerimize en yüksek kalitede en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda tabiki restoran adetlerimizi arttırarak müşterilerimizle daha fazla noktada buluşacağız. Burger King’i Çin’de büyütmeye devam ediyoruz. Usta Dönerci markamızla ise uzun vadede 5 yıl içinde yaklaşık 30 milyon dolar civarında yatırım yaparak 200 restoranın üzerine çıkmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: http://www.guncel.co/burger-kingi-cinde-buyutecek.html

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.