VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Çalışan emeklilere müjdeli haber!

Çalışan emeklilere müjdeli haber!
65 views
17 Ocak 2016 - 23:26

esnafEsnaf ve sanatkar kesiminin heyecanla beklediği geldi.

Emekli olup da çalışan, kendi işini yapan emekliden kesilen yüzde 15’lik Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) geçen yıl yüzde 10’a düşürülmüştü.

‘İhtiyacımız olmasaydı çalışmazdık. Bu kesinti adeta ceza. Ayrıca hiçbir faydası yok” sitemi artınca hükümet yüzde 10’luk kesintiyi tamamen kaldırmaya karar vermişti.

Hükümetin kararı, 1 Kasım’dan sonraki seçimlerden sonra ilk 100 gün içinde hayata geçirilecek düzenlemeler arasında bulunuyordu. Beklenen dün geldi.

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda yapılan görüşmelerde yüzde 10’luk kesintinin de tamamen kaldırılması kabul edildi. Tasarının kabul edilmesi kısa sürede yasalaşacağı anlamına geliyor. Böylece 700 bin emeklinin maaşında 100-200 liralık daha arasında artış olacak.

Destek priminin kalkmasına sevindiklerini belirten Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafa getirilen vergi istisnasına da dikkat çekti.

Palandöken, basit usulde vergiye tabi esnaf ve sanatkarın kazançlarının 8 bin liralık kısmının vergi dışı olacağını söyledi. Böylece yılda 8 bin liranın üzerinde kazancı olan esnaf, en az 1000 lira kazançlı çıkacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.