VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Çin imalatı 7 ayın yükseğinde

Çin imalatı 7 ayın yükseğinde
26 views
27 Haziran 2014 - 5:00

1581193_1aÇin İmalat endeksi Haziran ayında 7 ayın yükseğine çıkarken, Devlet Başkanı Li Keqiang’ın büyümeyi desteklemek adına attığı adımların da doğru yolda olduğuna dair işaret verdi.

Öncü gösterge HSBC Plc ve Markit Economics Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) 50.8 olurken Bloomberg News anketinin medyan ortalaması olan 49.7’yi Mayıs ayının son okuması olan 49.4’ü de aşmış oldu. 50 rakamının üstü genişlemeye işaret ediyor.

Raporun ardından Asya hisse senetleri ve Avustralya doları yükseldi. Rapor, varlık yatrıırm kazançlarının yavaşlamasına ve konut piyasasının gerilemesine karşılık yıllık yüzde 7.5’luk büyüme hedefinde ısrar eden hükümetin uygulamalarına destek vermiş oldu. Li geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada yetkililerinin “güçlü” teşviğe başvurmadan büyümeye yardımcı olmak için düzenlemelere gittiğini açıklamıştı.

Credit Suisse baş ekonomistlerinden Dong Tao konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Bu çok iyi bir rakam. Ayrıca yatrıım ve konut piyasasındaki hayalkırıklığına odakalanan birçok kişiye olduğu gibi bana da sürpriz oldu.” açıklamasında bulundu.

MSCI Asya Pasifik Endeksi’ndeki hisse senetlerinin ortalaması Tokyo’da yerel saat ile 12.03’te yüzde 0.5 artış gösterirken Avustralya doları ise 10 Nisan tarihinden bu yana en yüksek seviyeye çıkmasının ardından yüzde 0.5 sıçramış oldu. Çin Şangay Bileşik Endeks, ve yuan ise pek değişim göstermedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.