VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Dünya Bankası, Türkiye’nin büyüme tahminini artırdı

Dünya Bankası, Türkiye’nin büyüme tahminini artırdı
30 views
27 Haziran 2014 - 20:03

1581631_1aDünya Bankası, Türkiye’nin 2014 yılı ekonomik büyüme tahminini yüzde 2,4’ten, yüzde 3,5’e yükseltti.

Dünya Bankası tarafından hazırlanan “Türkiye’nin Ekonomi Notu” başlıklı raporda, Türkiye’nin güçlenen ihracat ve devam eden kamu talebi sayesinde ekonomi dayanıklılığını koruduğu belirterek, Türkiye ekonomisinin 2014 yılına ilişkin büyüme tahmininin yüzde 2,4’ten yüzde 3,5’e çıkarıldığı bildirildi.

Ekonominin 2014 yılının ilk çeyreğinde yeniden dengelenmeye başlamış olmakla birlikte, dış finansman risklerinin azaltılabilmesi için daha fazla düzeltmeye ihtiyaç duyulduğu ve bunun da ihtiyatlı para ve kontrollü maliye politikaları gerektirdiği ifade edilen raporda, yatırımcı güvenini arttırmak ve orta vadede Türkiye’nin büyüme potansiyelini güçlendirmek için şeffaflığı arttırmaya ve yatırım ortamını iyileştirmeye yönelik reformlara ihtiyaç duyulduğu kaydedildi.

Dünya Bankası, Türkiye’de iç talepte bir ivme kaybı olmasına rağmen, 2014 yılının ilk çeyreğinde gayrisafi yurtiçi hasıla (GSYH) büyüme oranının direncini koruduğunu belirtti.

Dünya Bankası tarafından hazırlanan “Türkiye’nin Ekonomi Notu” başlıklı raporda, 2014 yılının ilk çeyreğinde ekonominin bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 4,3 büyüdüğü anımsatıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.