VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Dünyayı 4 defadan fazla dolaşacak kablo çekildi

Dünyayı 4 defadan fazla dolaşacak kablo çekildi
16 views
28 Şubat 2014 - 0:18

dunyayi_4_defadan_fazla_dolasacak_kablo_cekildi13935150550_h1132436Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Haktan Yaşar Kılıç, 8 yılda 14,5 milyar TL’den fazla yatırım yaptıklarını belirterek, “Dünyanın etrafını 4 defadan fazla dolaşacak kadar Türkiye’ye fiber çekmiş durumdayız” dedi. Kılıç, bir otelde düzenlenen bölge müdürleri toplantısında, Türk Telekom’un altyapı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Son 5 yıldır Türkiye’nin en değerli markası ve en fazla kar eden şirketi olduklarını hatırlatan Kılıç, “Geldiğimiz noktada Türk Telekom olarak özelleştirmeden bu yana 8 yıl içinde 14,5 milyar TL’den fazla yatırım yaptık” diye konuştu.

Müşterilerini haberleşme alanında dünyanın en yüksek teknolojisiyle buluşturmak için çalıştıklarını ifade eden Kılıç, “Dünyanın etrafını 4 defadan fazla dolaşacak kadar Türkiye’ye fiber çekmiş durumdayız. Her saat 9 kilometre fiber kablo çektik. Bu çalışmaları devam ettireceğiz” dedi.

Türk Telekom Güney 2. Bölge Müdürü Mehmet Bektaş da 8 ili kapsayan bölgede yaklaşık 18 bin kilometre uzunluğunda fiber alt yapıya sahip olduklarını söyledi.

Gaziantep’in bölgenin cazibe merkezlerinden biri olduğunu dile getiren Bektaş, şunları kaydetti:

“İnternet altyapısı her geçen gün daha fazla gelişme kaydediyor. Gaziantep, Türkiye’nin en fazla fiber uzunluğuna sahip 20’nci ili durumundadır. 2013 sonu itibariyle 25 bin 600 haneye ulaştığımız Gaziantep’te 2 bin 750 kilometreyi aşkın fiber alt yapıya sahibiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.