VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Esnafa Katı atık bedeli!

Esnafa Katı atık bedeli!
29 views
29 Eylül 2010 - 22:35

Kaldırım ve yol çalışmalarının giderlerini vatandaşa yükleyen belediyeler, şimdi de ‘katı atık’ bedeli almaya başladı. , ilçedeki işyerlerine ödeme emri gönderiyor. Zaten çöp vergisini veren esnaf, ayda ortalama 800-1200 TL arasındaki katı atık parasını da ödemek durumunda kalıyor.

İlçe belediyeleri, yapmakla yükümlü oldukları yol ve kaldırım projeleri için millete yüklü faturalar çıkarıyor, bunun adına da ‘Çalışmalara iştirak payı’ diyorlar. Vatandaşın bu uygulamaya olan tepkisi ortada… ‘Vergimizi veriyoruz zaten. Katılım payı da nereden çıktı’ diyenlerin isyanını…
Gelin görün ki, bu itirazlar, eleştiriler para etmiyor. Yerel yönetimler, geri adım atmıyor, ‘Hakkımız, alacağız’ diye ayak diretiyor. Hal böyle olunca bu işin içinden çıkılamıyor. ‘Katılım payı’ krizi yetmiyormuş gibi, son günlerde, benzer bir sorun daha ortaya çıktı… Bu kez de ‘’ sıkıntısı patlak verdi!

Bahçelievler Belediyesi, bir süredir ilçedeki tüm işyerlerine tebligat gönderip ‘Katı atık bedeli’ istiyor. Bir metreküp atık başına 40 Türk Lirası isteniyor. Bir işyerinin ayda ortalama, 20-30 metreküp atık çıkardığı düşünülürse işyeri sahipleri ayda 800 ila 1200 Türk Lirası arasında atık bedeli ödemek zorunda kalıyor.

Elbette be bedel esnafımızı zora sokuyor. Elbette itirazlarını belediye yetkililerine iletiyorlar. Ancak aldıkları yanıt çok net: ‘Ödemek zorundasınız…’

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.