VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Euro Bölgesi’nde PMI 3 yılın zirvesinde tutundu

Euro Bölgesi’nde PMI 3 yılın zirvesinde tutundu
36 views
17 Kasım 2015 - 6:35

1534549_1aEuro Bölgesi satınalma yöneticileri endeksi (PMI) Mart ayında 2011’den bu yana en yüksek düzeye yakın seviyelerde tutunarak, Bölge’de ekonomik toparlanmanın düzene girdiği sinyalini verdi.

Londra merkezli Markit Economics Ltd.’nin açıkladığı veriye göre, Euro Bölgesi’nde PMI Şubat ayındaki 52.6 seviyesinden, Mart’ta 52.2’ye geriledi. Bloomberg anketine katılan 29 ekonomistin 52.4’lük tahmin medyanının altında kalmasına rağmen, Markit’in şef ekonomisti Chris Williamson, endeksin Bölge’nin hâlâ son üç yılın en dik büyüme hızında olduğuna dikkat çekti.

Rapor ayrıca, Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) Bölge’de ekonominin 2014 yılında büyümeye döneceği tahminini desteklerken, bugün toplanan politika yapıcılara da faiz oranlarını azaltmama kararı almalarına yönelik bir fikir verebilir. Aynı zamanda, enflasyonun AMB hedefinin altında olmasıyla, bazı yetkililer daha fazla teşvik gerekliliğini belirtiyor.

Williamson ayrıca, “Veri gösteriyor ki ekonomik toparlanma geniş tabanlı ve politika yapıcıların beklentileri ile aynı çizgide, fakat endişeler fiyat verisine göre oluşacak” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.