VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

FED’in enflasyon çözümü maaşlara yansımadı

FED’in enflasyon çözümü maaşlara yansımadı
29 views
29 Haziran 2014 - 21:05

1584715_1aFED Başkanı Janet Yellen ve çalışma arkadaşlarının ABD’de enflasyonu yükseltmeye yönelik çabaları nihayet sonuç veriyor. Şimdi aynı yöntemi, hane halkının zorda kalmasını önlemek için maaşlar üzerinde uygulamalılar.

FED’in hareketlerini izlediği fiyat göstergesi, Mayıs ayında önceki yıldan yüzde 1.8 oranında yükseliş göstererek yıllık bazda ve Ekim 2012’den bu yana en büyük artışı gösterdi ve yüzde 2 oranındaki hedefe yaklaştı. Enflasyonla ilgili düzenlemenin ardından ABD’de tüketici harcamaları düşüşü 2. aya taşıdı.

Amerikalılar, alışveriş sepetlerini ve arabalarının benzin deposunun doldurabilmek için daha fazla öderken, moda, restoran ve sinema gibi isteğe bağlı harcamalarını kısıyorlar. Artan hisse ve konut fiyatları, yüksek gelirli hane halkı için daha kolay finansman sağlarken, yükselen maaşlar tüketicilerin çoğunluğunu daha hızlı harcama yapmaya yöneltebilir ve bu ekonomik büyümeye destek sağlayabilir.

New York’ta bulunan Bank of America ekonomistlerden Emanuella Enenajor konu ile ilgili olarak, “Tüketici harcamaları, özellikle enflasyonun yükselmeye başladığı ve maaşların ise artış göstermediği bir dönemde düşüş gösterebilir. Tüketici harcamalarını desteklemek için fiili olarak yapılacak maaş artışını bekliyoruz” yorumunda bulundu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.