VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

İnşaat bu yıl da ekonomiyi sırtlayacak

İnşaat bu yıl da ekonomiyi sırtlayacak
27 views
23 Ocak 2014 - 14:40

almanyada_korkutan_konut_uyarisi13824159520_h1086904Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Kazım Şimşek, gayrimenkul ve inşaat sektörünün, mevcut büyüme potansiyeliyle bu yıl da Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörleri arasındaki yerini koruyacağını kaydetti.

Sektöre ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Şimşek, gayrimenkul ve inşaat sektörünün geçmiş yıllarda olduğu gibi 2013 yılında da ekonominin lokomotif sektörü olma özelliğini koruduğunu anlattı.

Şimşek, güven ve istikrar ortamının etkilenebileceği unsurların varlığına karşın öncü sektörlerde kısa ve uzun vadede alınan yatırım kararları ve büyüklük verilerinden, olumlu ve olumsuz gelişmelerden nasıl etkilendiğini okumanın mümkün olduğunu dile getirdi.

Bu anlamda, mevcut yatırım kararlarına ve büyüklüklerine bakıldığında sektörün ekonomiye destek olmaya devam edeceğini ifade eden Şimşek, ayrıca doğru lokasyonda yer alan doğru projelere yatırım yapmanın, sektörün gelişimine her zaman katkıda bulunacağını ve yatırımcı açısından geri kazanımların hızlı olacağını belirtti.

Şimşek, “Bu anlamda, şirketimizin yapımına devam ettiği Referans Bakırköy projesini örnek olarak verebiliriz. İstanbul’un tüm ulaşım yollarına yakınlığıyla tercih edilen, en eski ve tarihi semtlerinden Bakırköy’de yaptığımız bu yatırımın olumlu geri dönüşlerini çok kısa sürede aldık” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.