VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

İnternetin kalbi İstanbul’da atacak!

İnternetin kalbi İstanbul’da atacak!
25 views
07 Ocak 2014 - 10:17

905772_detayDoğrudan BM tarafından desteklenen, internetin gelişimi ve sorunlarının tartışıldığı en önemli organizasyonlarından biri olan İnternet Governance Forum’un 9. İnternet Yönetişim Şurası İstanbul’da yapılacak. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, organizasyonun 2014 yılı eylül ayında yapılacağını söyledi.

Türkiye’nin son 11 yılda bilişimde Afrika seviyesinden, Avrupa seviyesini yükseldiğini ifade eden Yıldırım, BM tarafından her yıl düzenlenen IGF toplantısının, internet yönetişim konuları üzerine politika belirlemeye ışık tutacak çok paydaşlı bir düşünceler ve fikirler diyaloğunu sağlamak için oluşturulduğunu vurguladı.

‘İNTERNET EVRENSELDİR’
İnternetin sınırları aşan niteliğinden ötürü, artık tek bir ülkeden yönetilmesinin olanaksız hale geldiğine dikkati çeken Yıldırım, “İntenet evrenseldir, yönetişimi de evrensel olmalıdır. İnternet üzerinde sağlanacak bir yönetişim ancak tüm ülke ve bu ülkelerin tüm toplum kesimlerinin yönetişim sürecine dahil edilmeleri ile sağlanabilir” diye konuştu.

Bakan Yıldırım, başka ülkelerin de daha önce talepte bulunmuş olmalarına karşın Türkiye’nin söz konusu organizasyona 2014 yılında ev sahipliği yapma isteğinin çok büyük bir ittifakla kabul edildiğini ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.