VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

İnternette vergi yükü hafifletilsin

İnternette vergi yükü hafifletilsin
41 views
09 Ocak 2016 - 1:22

turkcell-hisselerini-atimodan-geri-almak-icin-ne-kadar-odeyecek_711562_340_226

’den vergi yükünün hafifletilmesi çağrısı geldi. Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, dünyanın hiçbir ülkesinde sektör üzerindeki vergi yükünün Türkiye’deki kadar yüksek olmadığını belirterek söz konusu vergilerin kaldırılması gerektiğini söyledi. Terzioğlu “İnternetin hızla yaygınlaştırılması için ağır vergi yükü ve yatırımların önündeki engeller kaldırılmalı” diye konuştu. Kamu hizmeti sayılabilecek internet hizmeti üzerinden alınan yüzde 18 Katma Değer Vergisi’ne (KDV) ek olarak Özel İletişim Vergisi (ÖİV) alındığını hatırlatan Terzioğlu “ÖİV’nin ve her abonelikte alınan telsiz ruhsat ve kullanım ücretlerinin kaldırılması, ucuz ve hızlı internete ulaşma açısından büyük önem taşıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, vergiler kadar önemli ve acilen çözüme kavuşturulması gereken diğer bir konunun ise yatırımın önündeki regülatif ve hukuksal engeller olduğunu kaydetti. Hazine payı ve benzeri mali yükümlülüklerle ilgili olarak işletmecilerle kamu kurumları arasında yaşanan ihtilafların acilen çözümlenmesi gerektiğinin altını çizen Terzioğlu, “Mobil internetin ülkemizin en ücra köşesine kadar götürülebilmesi için kurduğumuz baz istasyonlarından her gün artarak alınan Altyapı Telsiz Ücretleri yatırımları olumsuz etkiliyor. Dünyada örneği olmayan ve adeta yatırımı cezalandıran bu uygulama bir an önce kaldırılmalı” dedi.

İnternet hizmetinin yaygınlaştırılmasının önündeki her türlü yatırım engelinin aşılması gerektiğini ifade eden Terzioğlu böylece yatırım iştahının ve sektör kaynaklarının artacağını öngördü. “Sektör kaynakları yerli üretim, araştırma geliştirme ve 5G çalışmalarına yönlendirilmeli” diyen Terzioğlu, Turkcell Grubu olarak, ülke menfaatlerine hizmet eden her hamleyi desteklemeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.