VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

İspanya’nın milyoner idolleri ülkeyi yasa boğdu

İspanya’nın milyoner idolleri ülkeyi yasa boğdu
27 views
20 Haziran 2014 - 16:06

1580917_1aAngel de Castro’nun Madrid’in kuzeyinde bulunan gazete büfeleri, İspanya Milli Takımı’nın Brezilya’da düzenlenen 2014 Dünya Kupası’ndan elenmesi sonrasında, de Castro’nun artık bayrak veya atkı satamayacağından emin olması ile İspanya bayraklarını kaldırdı.

Bugün verdiği bir röportajda de Castro, “Bütün bu ürünlerle ne yapacağım? Bugün bir tane flama ya da tişört satamam. Futbolcular bir İspanyol işçinin 40 yılda kazandığını bir yılda kazanıyor ve iyi oynamamaları ya da yeterince istekli görünmemeleri gerçekten hayal kırıklığı” dedi.

İspanya Çarşamba akşamı Rio de Janeiro’da oynanan maçta Şili’ye 2-0 yenilerek gruptan çıkma şansını kaybederken, ülkenin altı yıldır dünya futboluna koyduğu ambargo sona ermiş oldu. İspanya son 6 yılda iki kez Avrupa Şampiyonası kazanırken, 2010’da da Güney Afrika’da düzenlenen Dünya Kupası’nın sahibi olmuştu. İspanya Şili’den önce grup ilk maçında Hollanda’ya 5-1 gibi ağır bir skorla boyun eğerek turnuvaya hezimet ile başlamıştı.

İspanya’nın Dünya Kupasın’dan elenmesi, Kral 6. Felipe’nin dün ülkenin içerisinde bulunduğu ve işsizliğin rekor seviyelere tırmanmasını sağlayan ekonomik duruma zıt yönde bir görkemli törenle tahta çıkmasının bir gün öncesinde gerçekleşti. Futboldaki bu başarısızlık, yaşanan üzüntünün kısa sürede ülkede bir karamsarlık doğurmasını sağladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.