VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

“İstanbul Finans Merkezi Bloomberg HT’siz olmaz”

“İstanbul Finans Merkezi Bloomberg HT’siz olmaz”
23 views
20 Haziran 2014 - 9:17

1576951_1aDünyaca ünlü finans terminali, haber ajansı ve televizyonun kurucusu olan Michael Bloomberg, Türkiye’deki iş ortağı Ciner Grubu’nu ziyaret etti. Bloomberg, “İstanbul finans merkezi sizsiz olmaz. Katkınız büyük” dedi.

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Özel Temsilcisi, eski New York Belediye Başkanı ve ekonomi odaklı haber ajansı Bloomberg’in kurucusu Michael Bloomberg dün İstanbul’da Türkiye’deki iş ortağı Ciner Grubu’nun binasını ziyaret etti.

Ciner Grubu bünyesindeki Bloomberg HT kanalını gezen ve yöneticilerinden bilgiler alan Michael Bloomberg, “İstanbul’da suç oranının düşük olması önemli bir unsur. İstanbul, İngilizce’nin yaygınlığı bakımından da sınıfı geçiyor. Lokasyon açısından da İstanbul, gittikçe büyüyen ve finansal piyasaları gelişen bu coğrafya için önde gelen bir finans merkez olabilir” diye konuştu.

Finans yayıncılığının öneminin gittikçe arttığına işaret eden Michael Bloomberg, Bloomberg HT ekibine “İstanbul finans merkezi sizsiz olmaz. Katkınız büyük” diye konuştu. Michael Bloomberg, Ciner Grubu binasında Bloomberg HT çalışanları ile tek tek selamlaşırken gün boyu yapılan yayınların içerikleri ile ilgili de bilgiler aldı.

Bloomberg, Türkiye’de Bloomberg HT’nin başarılı bir yayın çizgisi sürdürdüğü gözlemini iletirken Ciner Grubu ile işbirliği yapmaktan da mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi. Michael Bloomberg, hafta başında yayınlanmak üzere Bloomberg HT’ye bir de özel röportaj verdi.

Bloomberg HT Ekonomi Müdürü Özlem Dalga’nın sorularını yanıtlayan Michael Bloomberg, “Önümüzdeki dönemde Türkiye’den dünyaya, dünyadan da Türkiye’ye daha fazla içerik sunmanın yollarını arayacağız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.