VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Kimliğini kaybetti, 500 bin lira vergi borcu çıktı

Kimliğini kaybetti, 500 bin lira vergi borcu çıktı
27 views
25 Mart 2013 - 15:58

Kastamonu Hanönü ilçesinde yaşayan Özdemir yaptığı açıklamada, 2007 yılında İstanbul ’nden aldığı tebligatta, adına kurulan şirketlerin 500 bin liralık vergi borcunun gözüktüğünü belirtti.

Çalışmak için 2004 yılında gittiği İstanbul’da, nüfus cüzdanını kaybettiğini aktaran Özdemir, Kadıköy Vergi Dairesi’ne yaptığı başvuru sonucunda, kimliğinin üzerine yeni fotoğraf yapıştırılarak, adına İstanbul, Ankara ve Kocaeli’de toptan gıda, inşaat malzemeleri, yedek parça, reklam hizmetleri ve medikal malzemeleri pazarlama şirketlerinin kurulduğunu tespit ettiğini ileri sürdü.

İşsiz olduğunu, bazen inşaatlarda çalıştığını aktaran Özdemir, ”Kaybettiğim nüfus cüzdanım, 500 bin liralık vergi cezası olarak karşıma çıktı. Kadıköy, Kastamonu ve Taşköprü cumhuriyet başsavcılıklarına, sahte kimliği kullanan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundum. Ayrıca, sahte kimliğe ikametgah veren muhtara, araç alım satımı ve tescili yapan şahıslar hakkında da şikayetçi oldum. 5 yıldır adliyelerde koşuşturuyorum” ifadelerini kullandı.

Özdemir, yetkililerden yardım istedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.