VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Meb Oyun Hakkında

Meb Oyun Hakkında
22 views
01 Ocak 2014 - 10:13

İlköğretimde okuyan çocukların gelişimlerine katkıda bulunmak onları sadece ders ve uygulamaları ile yormamak ayrıca okula gelirken sahip oldukları isteklerini daha da arttırmak amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir çalışmasının sonucu olan Meb Oyun Hakkında sizlere bir takım bilgiler vermeye çalışacağım.

Meb oyun, içerikleri yetkililer konunun uzmanları sosyologlar ve psikologlar tarafından denetlendikten sonra okullarda oynanmasına izin verilen oyunlardır. Bu oyunlarda çocukların fiziki, bedensel, zihinsel gelişimlerini arttırmak amaçlanmıştır. Çocukların zeka gelişiminde oyunların çok büyük katkısının olduğunun farkına varan yetkililerin hem çocukları eğlendirmek hem zeka gelişimlerine katkıda bulunmak amacı ile okullarda oynanılmasına izin verdiği meb oyun 42, gerçektende bu amaca çok olumlu katkılar sağlamaktadır. Savaş oyunları, otomobil yarışları, spor oyunları, giyim ve süsleme üzerine oyunların yanında daha da önemlisi olun sayılar ve şekiller ile dolu oyunlar bu guruptadır. Bu vesile ile çocuklara daha çok yaşlardan itibaren sayısal düşünme mantık yürütme kararlılık odaklanma gibi erdemlerin kazandırılmasına çalışılmaktadır.

Ayrıca okul Meb oyunlar ile çocuklar için daha eğlenceli bir yer haline de dönüşmüştür. İnternet sitelerinde görünen oyunların çoğu yüksek ekran çözünürlüğüne sahip ve aşırı derecede sürükleyici oyunlardır. Bu da çocukların daha çok erken yaşlarda bu duruma maruz kalması gözlerinde odaklanma problemi yaşamasına neden olmaktadır. Ayrıca oyunların çok uzun sürmesi ders çalışma zamanını olumsuz etkilediğinden meb oyun sistemi gerçekten çok faydalıdır. Okuldan eve geldiklerinde onları ebeveynleri olarak bu oyunlardan oynamaya teşvik etmek ailelere düşen çok önemli bir görevdir. Bunun yapılmaması durumunda çocuklarınızın çok erken yaşlarda ruhsal ve psikolojik gelişimini olumsuz etkileyecek oyunlar oynamaya başlayacaklarını unutmayın.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.