VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ikinci taksit ödemeleri başladı

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ikinci taksit ödemeleri başladı
33 views
02 Temmuz 2013 - 10:57

Otomobil, vergi dairelerinin yanı sıra, vergi tahsiline yetkili bankalara da yatırılabiliyor. Bu kapsamda ikinci taksit ödemeleri başlayan için bankalar da işlemin kendileri üzerinden yapılması için adeta yarışa girdi.

Bankalar, bu kapsamda araç sahiplerine yönelik bir dizi farklı kampanyalar düzenledi.

Birçok banka, kredi kartıyla 1-31 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılan MTV ödemelerine ilave taksit imkânları sağlarken, bazı bankalar da araçlara ücretsiz check-up, araç temizlik ve bakım paketleri, indirimli periyodik bakım fırsatları ve alışverişlerde kullanılabilen puan seçenekleri sunuyor.

MTV borcunu öğrenmek ve ödemek isteyen araç sahipleri, Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi “www.gib.gov.tr” adresinden sorgulama yaparak borç tutarlarını öğrenebiliyor. Aynı siteden MTV ödemeleri de yapılabilirken, sorgu için araç plakası, tescil tarihi ve vatandaşlık kimlik numarası veya vergi numarası bilgileri gerekiyor. Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgilere göre ödeme yapılabilecek bankalar Akbank, Anadolubank, Garanti Bankası, Halk Bankası, Türkiye İş Bankası’na vergi tahsil yetkisi verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.