VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Okul Servislerini Başta Velilerimiz Denetlemeli

Okul Servislerini Başta Velilerimiz Denetlemeli
39 views
27 Eylül 2015 - 9:17

Minibüs2015-2016 eğitim öğretim dönemi 28 Eylül’de başlarken, çocukların beslenmesi, , ve yardımcı servis personeli konusunda uyarılarda bulunan Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kesinlikle korsan ve yardımcı personeli olmayan servis araçlarından uzak durulmasını isteyerek, “Geleceğimizi emanet ettiğimiz okul servislerimizin şoförleri trafik kurallarına harfiyen uymalıdır. Veliler okullarda çocuklarımıza satılan gıda çeşitlerine ve okul kantinlerinin durumuna dikkat etmelidir. Okul yönetimleri 77 bin okulumuzun çevresinde seyyar ve açıkta satış yapanlara müsaade etmemelidir” dedi.

 

Kantinlerin Hijyen Koşullarına Dikkat

Okul kantinlerinde öğrencilerimize satılan gıdalara, velilerin ve okul yöneticilerinin çok dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Evlatlarımızın sağlıklı beslenebilmesi için hijyen koşullarına dikkat eden esnafdan gıda ürünlerini temin edin. Seyyar olarak, açık tezgâhlarda sağlıksız ve denetimsiz olarak okul çevrelerinde satış yapan kişilerin mutlaka denetlenmesi ve bu satışların önüne geçilmesi gereklidir. Çocuklarımız da sağlıksız beslenme ve açıkta yapılan satışlar konusunda mutlaka bilgilendirilmelidir. Çünkü yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın dengeli ve sağlıklı beslenmelerini tüm veliler olarak arzu ederiz. Bu konuda okul yönetimi ve emniyet yetkililerimiz okul çevresinde gerekli tedbirleri almalıdır” diye konuştu.

 

OKUL SERVİSLERİNE DİKKAT EDİN

Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte piyasada çok sayıda korsan servis aracının olduğuna dikkat çeken Palandöken, şunları söyledi: “Okul sezonunun başlamasının ardından okullarımızın çevresinde korsan servis araç işletmecileri çoğalmaya başladı.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha güvenli bir eğitim ve öğretim için mutlaka yardımcı personeli ve ilgili mesleki odaya kayıtlı olan 54 bin 886 servis aracından birinin tercih edilmesi doğru olacaktır. Tüm öğrenci velilerimiz servis ücretleri konusunda duyarlı olmalı, ev ile okul arası mesafenin ne kadar tuttuğu konusunda servisçiler odasının fiyat tarifesini baz almalıdır. Çevrelerindeki korsan servislerin biz ucuza taşırız tuzağına düşmesinler. Okul yönetimleri de servis araçlarını, düzenli servis bakımları, hijyen ve yardımcı personel konularında uyarılarda bulunmayı ihmal etmemeli. Ayrıca servislerde rehber personel bulundurmayan servis araç ve şirketlerini mutlaka Servis Araçları Odasına bildirmelidir. Emniyet yetkililerimiz, servis araçlarının kurallara uygun olup olmadığını, kaçak çalışan korsan servis araçlarını yapacakları denetimlerde tespit ederek evlatlarımızın can güvenliğini sağlamalıdır.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.