VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

ÖTV artışına esnaf isyan etti

ÖTV artışına esnaf isyan etti
26 views
25 Eylül 2012 - 10:43

Bütçedeki 8.5 milyar liralık açığı kapatmak için hafta sonu getirilen () artışları esnafı isyan ettirdi.  artışının direkt muhataplarından tekel bayileri zaten düşük seviyede olan işlerinin daha kötüye gideceğinden korkarak kara kara düşünürken, satışlarında düşüş yaşamadıklarını ifade eden benzin istasyonları ise sürekli yaşanan fiyat değişikliklerini tabelaya yansıtmaktan şikâyetçi oldular. Artışların tüketiciye olarak dönmesiyle de benzin almak isteyen vatandaş her geçen gün artan fiyatları karşılamakta güçlük çektiğini söylüyor.

Tekel bayii işletmecileri, yapılan son zamların kendilerini çok etkilediğini söylüyor. Müşterilerin kendilerine sitem ettiğini ve büyük çoğunluğunun zamlardan rahatsız olduğunu, her zamdan sonra satışların düştüğünü ifade ediyorlar.

Benzine yapılan zamların ardından satışlarda düşüş yaşanmadığını ifade eden benzin istasyonu yetkilileri, fiyat listesini değiştirmekten yorulduklarını belirtiyorlar. Yapılan her zamdan sonra yakıt alan sürücülerin tepkilerinin yoğunlaştığını ancak insanların bu duruma alıştığını iletiyorlar.

Servis şoförleri ise, yapılan benzin zamlarının kendi cebinden çıktığını, çalıştığı şirketlerin yapılan zamlar için ayrı ödeme yapmadığını, daha fazla çalışması gerektiklerini ifade ediyorlar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.