VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Paulson altın fonundaki payını korudu

Paulson altın fonundaki payını korudu
21 views
18 Mayıs 2014 - 15:02

1558159_1aMilyarder hedge fon yöneticisi John Paulson, altın fiyatlarının Rusya ve Ukrayna arasında artan tansiyondan dolayı yükselmesi ile birlikte, dünyanın en büyük altın destekli exchanget traded fonundaki payını korudu.

Dünyanın en büyük altın destekli exchange traded fonu (ETF) SPDR Gold Trust’taki en büyük yatırımcı olan Paulson & Co., dün açıklanan hükümet dosyalarına göre, bu fondaki payını 31 Mart itibariyle değiştirmeyerek 10.23 milyon adette tuttu. Böylelikle Paulson, bu fondaki varlıklarını üç çeyrek üst üste değitirmedi.

Altın 2014 yılında, geçen yıl yüzde 28 düştükten sonra yüzde 7.9 değer kazandı. Fiyatlar Mart ayında, Rusya’nın Kırım Yarımadası’nı Ukrayna’dan ayırması ile birlikte, altı ayın en yüksek seviyesine çıktı. Metal ayrıca, soğuk hava koşullarının Amerikan ekonomisini olumsuz etkilemesinden de destek aldı.

Seatle’da U.S. Bank Wealth Management kıdemli yatırım stratejisti Rob Haworth, “Bazı kimseler, iyileşen ABD ekonomisine karşı oynayarak altına geri geldi ve Ukrayna krizi de bazı yatırımcıları çekti,” dedi.

Spot altın yüzde 0.2 düşerek, Singapur saati ile 16:35’te, ons başına 1,293.25 dolara geriledi. Fiyatlar ilk çeyrekte yüzde 6.9 yükseldi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.