VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Piyasa yapısı kabusu “Barclays” davasıyla gerçek oluyor

Piyasa yapısı kabusu “Barclays” davasıyla gerçek oluyor
26 views
29 Haziran 2014 - 21:07

1584655_1aYıllardır trader ve brokerlar Amerika’nın elektronik hisse piyasasını kötüleyen herkesi endişelerin yersiz olduğu konusunda ikna etti. Ancak sonra Başsavcı Eric Schneiderman ortaya çıktı.

New York Başsavcısı bir yılını modern piyasa yapısı üzerinde “karanlık havuzlar” ve yüksek frekanslı alım satım ile ilgili araştırma yapmaya adadı. Başsavcı bu hafta incelemesine karşılık bularak bularak Barclays Plc. hakkında 30 sayfalık bir şikayet aldı.

Schneidermann’ın İngiltere Bankası Barclays hakkında açtığı dava Barclay yöneticilerinin, gizlice yüksek frekans şirketleriyle iş yaparken, müşterilere yalan söylediğini iddia ediyor. Schneidermann bu sayede özel mahkemelerin yatırım ve emeklilik fonlarını istismar eden kötü karakterler için cennet olduğunu ileri sürenlere cesaret vermiş oldu. Schneidermann’ın davası, Hisse piyasasının şeffaf olmayan bir yapısı olduğunu ve sadece şirket içindekilere hizmet ettiğini söyleyenlere avantaj sağlamış oldu.

Chicago merkezli Front Barnett Associates LLC şef yatırımcısı Marshall Front konu ile ilgili, “Pek çok insan böyle bir şeyin olduğundan şüpheleniyordu. Açığa çıkması pozitif tabii ki ancak kısa vadede belirsizliği artırıyor” yorumunda bulundu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.