VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Piyasalar “düşük volatilite” ile yönleniyor

Piyasalar “düşük volatilite” ile yönleniyor
17 views
20 Haziran 2014 - 16:05

1580899_1aAvrupa hisseleri, birleşme faaliyetlerindeki artış ile birlikte Shire Plc’nin öncülüğünde ilaç üreticileri değer kazanırken, bu haftaki kazançlarını genişletti. Rekor düşük döviz volatilitesinin daha yüksek getirili varlıklara talebi artırması ile, Güney Afrika randı güçlendi. İngiltere tahvilleri ve altın düşüş yaşıyor.

Stoxx Europe 600 Endeksi New York saati ile 07:00’da yüzde 0.2 yukarıda seyrederken, Shire yüzde 11 tırmandı. Standard & Poor’s 500 vadelileri büyük bir değişiklik yaşamadı. Gelişen piyasa hisseleri, yükselen petrol maliyetlerinin büyümeyi yavaşlatacağı endişeleri ile son bir ayın ilk haftalık kaybını kaydediyor. Rand dolar karşısında yüzde 0.6 prim yaparken, 10 yıl vadeli İngiltere tahvil faizi üç ayın zirvesine yaklaştı. Altın iki ayın zirvesinden düşüyor.

Fed’in bu hafta içinde gerçekleşen Haziran ayı toplantısı sonrasında, ABD’de faiz oranlarının düşük kalacağının açıklanması ile S&P 500 dün zirve rekoru kırarken, Avrupa hisseleri de altı yılın zirvesine yaklaştı. Euro Bölgesi bankalarının gecelik borçlanma maliyeti rekor düşük seviye, yüzde 0.01’e gerilerken, döviz, hisse ve tahvil volatiliteleri de geriledi. ABD Başkanı Barack Obama’nın Irak ordusuna destek için askeri danışmanlar göndereceğini açıklaması ile, emtia fiyatları petrol öncülüğünde üst üste ikinci haftalık kazanca hazırlanıyor.

Sağlık hizmeti şirketleri bugün Avrupa hisselerindeki kazanca liderlik ediyor. AbbVie Inc. , Shire’ın 27.3 milyar sterlin (46.6 milyar dolar) tutarındaki teklifi reddettiğini bildirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.