VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Piyasalar “Fed” iyimserliği ile yön buluyor

Piyasalar “Fed” iyimserliği ile yön buluyor
26 views
02 Mayıs 2014 - 1:00

1550713_1aİngiltere hisseleri, Lloyds Banking Group Plc’nin beklenenden iyi gelir açıklayarak bankalardaki yükselişe öncülük etmesiyle, yükselişi dördüncü güne taşıyor. Dolar zayıflarken, emtia fiyatları Çin’de imalat sanayiinin beklentinin altında artış göstermesi ile geriledi.

İngiltere’de FTSE 100 Endeksi New York saati ile 07:27’de yüzde 0.3 yukarıda seyrederken, Şubat’tan bu yana en uzun kazanç periyodunu kaydediyor. Çin, Almanya, Fransa gibi ülkelerde piyasalar tatil nedeniyle kapalı. Standard & Poor’s 500 vadelileri, endeksin dün yükselişi üçüncü güne taşımasının ardından, yüzde 0.1’in altında artış gösterdi. Dolar 16 önemli para biriminin 12’si karşısında geriledi. S&P GSCI emtia endeksi yüzde 0.6 gerilerken, alüminyum yüzde 0.8 değer kaybetti ve petrol yüzde 0.5 kayıp yaşadı.

İngiltere’nin en büyük mortgage bankası Lloyds, maliyetlerdeki kesintiler ve ekonomik toparlanma ile, kârının yüzde 22 artığını açıkladı. Çin’de imalat sanayi Nisan’da 50.4’e yükselirken, Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin 50.5’lik ortalama beklentisinin altında kaldı. Bugün Exxon Mobil Corp. ve MasterCard Inc. bilançoları ile, ABD’de geçtiğimiz haftanın işsizlik başvurularını açıklanacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.