VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Piyasalar Ukrayna gerilimi ve AMB’yi fiyatlıyor

Piyasalar Ukrayna gerilimi ve AMB’yi fiyatlıyor
22 views
14 Nisan 2014 - 9:40

1540921_1aBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Ukrayna’daki durumu görüşmek için acil toplantı yapmasının ardından petrol ve altın değerlenirken, paladyum 2011’den bu yana en yüksek seviyesinden işlem gördü. Euro, Avrupa Merkez Bankası’nın parasal teşvik sinyalleri üzerine zayıfladı.

Altının ons fiyatı 1,329.20 dolara tırmanırken, New York’ta işlem gören petrol Tokyo saati ile 13:41 itibarıyla yüzde 0.5 yukarıda seyrediyor. Rusya’nın en büyük üreticisi olduğu paladyum, Ukrayna ve Rusya yanlısı silahlı adamlar arasındaki çatışmalarda ölenlerin olması üzerine yüzde 1 tırmandı. Çin ve Avustralya borsaları en az yüzde 0.4 düşerken, Japon Topix Endeksi 7 gündür ilk kez yükseldi. Standard&Poor’s 500 Endeks Vadelileri yüzde 0.2 düştü, ABD Hazine tahvilleri ise değerlendi.

ABD ve Moskova’daki yetkililerin Ukrayna’da bir askerin ölmesinin ardından karşılıklı olarak birbirlerini suçlamalarının ardından Rusya Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne acil toplantı çağrısında bulundu. AMB Başkanı Mario Draghi, eurodaki güçlenmenin, parasal teşvik gerekliliğini ortaya koyduğunu söyledi. Citigroup Inc. bugün JPMorgan Chase&Co.’nun hayal kırıklığına uğratan lrakamları ve teknoloji hisselerindeki sert satışların S&P 500 Endeksi’ne Haziran 2012’den bu yana en büyük haftalık kaybını yaşatmasının ardından bugün bilançosunu açıklayacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.