VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Putin: Obama ile görüşmeye hazırım

Putin: Obama ile görüşmeye hazırım
20 views
04 Haziran 2014 - 19:25

1571077_1aRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus yanlısı ayrılıkçıların Ukrayna’da 200 hayata malolan ayaklanması başladığından bu yana ilk kez ABD Başkanı Barack Obama ile yüz yüze görüşme önerisinde bulundu.

Ukrayna’daki askeri varlığına yönelik suçlamaları reddeden Putin, bu hafta Fransa’da Normandiya Çıkarması’nın 70. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenecek anma törenlerinde Obama ile görüşmeye hazır olduğunu belirtti. Bu arada Obama Varşova’da yeni göreve gelen Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile görüşerek, öldürücü nitelikte olmayan askeri yardımları artırma sözü verdi.

“Bu onun tercihi, ben diyaloğa açığım” diyen Putin, “Umarım bu yeni bir Soğuk Savaş dönemi olmaz” ifadesini kullandı.

Beyaz Saray yetkilileri, ABD Başkanı’nın Putin ile özel bir görüşme planı olmadığını belirtmekle birlikte, görüşme ihtimalini de tamamen göz ardı etmedi. Putin Fransa’da, Fransız Devlet Başkanı Francois Hollande, Alman Şanşölyesi Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı David Cameron ile görüşecek.

Ukrayna’nın para birimi grivna, bu yıl yüzde 31’lik düşüşle dolar karşısında en kötü performans sergileyen para birimi oldu. Rusya gösterge endeksi yükselişini üçüncü gününe taşırken yüzde 0.1 artış gösterdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.