VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

ARAMA SONUÇLARI
Dernek ve vakıfların elde ettiği faiz ve benzeri gelirler üzerinden gelir vergisi tevkifatı yapılacak mıdır?

Dernek ve vakıfların elde ettiği faiz ve benzeri gelirler üzerinden gelir vergisi tevkifatı yapılacak mıdır?

Gelir Vergisi Kanununa 5281 sayılı Kanunun 30 uncu maddesiyle eklenen ve 01.01.2006 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Geçici 67 nci maddenin 4 no’lu fıkrasında, Gelir Vergisi Kanununun 75 inci madde...

Kooperatifler, mevduat faizi elde etmeleri durumunda Gelir Vergisi Kanunu’nun 94. maddesine veya Geçici 67. maddesine göre stopaja tabi tutulacaklar mıdır?

Kooperatifler, mevduat faizi elde etmeleri durumunda Gelir Vergisi Kanunu’nun 94. maddesine veya Geçici 67. maddesine göre stopaja tabi tutulacaklar mıdır?

Kurumlar vergisi muafiyet şartlarını taşıyan kooperatiflerin elde edecekleri mevduat faizleri, Gelir Vergisi Kanunu’nun 94 üncü maddesine göre stopaja tabi tutulmayacaktır. Çünkü, söz konusu mad...

Tasarruflarını bankalarda değerlendiren bir kooperatifin elde ettiği faiz gelirlerini ortaklarına dağıtması halinde kurumlar vergisi yönünden mükellefiyet doğar mı?

Tasarruflarını bankalarda değerlendiren bir kooperatifin elde ettiği faiz gelirlerini ortaklarına dağıtması halinde kurumlar vergisi yönünden mükellefiyet doğar mı?

Her ne kadar muafiyet şartlarına sahip bir kooperatifin nakit mevcudunu bankaya yatırarak elde edeceği faiz geliri vergiye tabi değil ise de,  kooperatif ortak dışı işlem yaparak muafiyet şartlarını i...

Dernek ve vakıfların elde ettiği faiz ve benzeri gelirler üzerinden gelir vergisi tevkifatı yapılacak mıdır?

Dernek ve vakıfların elde ettiği faiz ve benzeri gelirler üzerinden gelir vergisi tevkifatı yapılacak mıdır?

Gelir Vergisi Kanununa 5281 sayılı Kanunun 30 uncu maddesiyle eklenen ve 01.01.2006 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Geçici 67 nci maddenin 4 no’lu fıkrasında, Gelir Vergisi Kanununun 75 inci madde...

Serbest bölgelerde faaliyet gösteren bir mükellefin elde ettiği faiz geliri vergilendirilecek midir?

Serbest bölgelerde faaliyet gösteren bir mükellefin elde ettiği faiz geliri vergilendirilecek midir?

1 Seri No’lu Kurumlar Vergisi Kanunu Genel Tebliği’nde de açıklanmış olduğu üzere; 3218 sayılı Serbest Bölgeler Kanunu’nun 5084 sayılı Kanun’un 8 inci maddesiyle değişik 6 ncı maddesi ve 9...

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

porno izlesex izle