VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Terör nedeniyle sicili bozulanlara kredi konusunda kolaylık

Terör nedeniyle sicili bozulanlara kredi konusunda kolaylık
36 views
26 Aralık 2015 - 11:04

TESKTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu () Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dün gerçekleştirilen ve mağduru esnafın durumunun görüşüldüğü toplantıyla ilgili, “Hükümetin esnaf ve sanatkarların meselelerini ve sıkıntılarını çözmesi için önemli bir başlangıç” dedi.

Palandöken, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilgili bakanların katılımıyla TESK binasında gerçekleştirilen toplantıya ilişkin bilgi verdi.

Toplantıda terörün Doğu ve Güneydoğu’daki esnafa etkisinin analiz edildiğini dile getiren Palandöken, mağdur olan bölge esnafına destek verilmesi konusundaki taleplerin dinlendiğini kaydetti.

Toplantının TESK için çok önemli bir gelişme olduğunu belirten Palandöken, “Hükümetin esnaf ve sanatkarların meselelerini ve sıkıntılarını çözmesi için önemli bir başlangıç” diye konuştu.

Palandöken, terör nedeniyle mağdur olan esnafın zararının ödenmesi, krediye erişimin kolaylaştırılması açısından da toplantının önemine dikkati çekerek, “Bu sorunların hepsine çare bulunacak. Sayın Başbakan ile de görüşecekler. Gerekirse başka toplantılar da yapılacak” ifadelerini kullandı.

Hükümetin terörü bitirmek konusunda kararlı olduğunu ve terörün olduğu yerde yatırımın olmayacağının farkında olduğuna işaret eden Palandöken, bunun yanı sıra devletin sivil halkın zarar görmemesine özen gösterdiğini vurguladı.

Bölge esnafının uğradığı toplam zarar konusunda kendisine henüz bir bilgi gelmediğini anlatan Palandöken, şöyle konuştu:

“Valilik, esnaf ve sanatkar odaları birliği bunları tespit edecek. Bu zararlar karşılanacak. 30 bin lira faizsiz verilen kredinin önündeki engellerin kaldırılması, taşınır malların ipotek kabul edilmesi ile ilgili çalışmaların başlayacağını söylediler. Terör nedeniyle sicili bozulanlara da konusunda kolaylık sağlanacak.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.