VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

TESK, SGK Yönetim Kurulu’nda temsil edilecek

TESK, SGK Yönetim Kurulu’nda temsil edilecek
35 views
08 Temmuz 2013 - 13:25

Sosyal Güvenlik Kurumu SGKSGK Olağaüstü Genel Kurulu’nda yapılan seçimle tarım dışında kendi nam ve hesabına çalışan esnaf ve sanatkarların temsilcisi Genel Başkanı Bendevi Palandöken üyeliğine oybirliği ile seçildi.

2 Milyon esnaf ve sanatkarında artık SGK’da temsil edileceğini belirten (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “ Artık esnaf ve sanatkar sigortalılarının ve emeklilerinin talep ve beklentileri yönetiminde dile getirilecek ve kesimimizin hakları daha iyi korunacaktır. Bugüne kadar sürdürdüğümüz çalışmalarımız artarak devam edecektir. Kurulduğu günden itibaren insani ve sosyal nitelikte görevleri üstlenen SGK yönetim kurulu üyeliğine seçilmemin esnaf ve sanatkarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SGK Yönetim kuruluna seçilmesi sesebiyle yazılı bir açıklama yapan Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarın sigorta primlerinin yüksekliğine de değinerek şunları söyledi, “Emekli olduktan sonra çalışan esnaf ve sanatkarın emekli maaşlarından kesilen Sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması, emekli maaşlarının arasındaki farklılığın giderilmesi, kadın esnaf ve sanatkarların haklarının verilmesi konularında öncelikle çalışma yapacağız” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.