VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

TESK’ten iki milyon esnafa ‘Gezi’ yazısı

TESK’ten iki milyon esnafa ‘Gezi’ yazısı
18 views
22 Temmuz 2013 - 11:17

TESKTürkiye ve Sanatkarları Konfederasyonu () Türkiye çapında kayıtlı 2 milyon esnafa “ eylemlerinde uğradığınız zararı tespit edin” yazısı gönderdi.

Esnafın eylemler nedeniyle yaklaşık 75 milyon liralık zarara uğradığı hesaplanırken, TESK Başkanı Bendevi Palandöken de Türkiye genelindeki tüm birliklere 19 Temmuz’da “Gezi Parkı yazısı” gönderdi. Palandöken gönderdiği yazıda, esnaftan şu isteklerde bulundu:

“TESK’e gönderilen yazıda Gezi eylemleri sırasında esnaf ve sanatkarın uğradığı zararların tespitine yönelik bir çalışma yapıldığı belirtilerek, bu konuda varsa bilgi ve belgelerin iletilmesi talep edildi. Bu bağlamda iliniz ve bağlı ilçeniz genelinde eylemler nedeniyle esnafın uğradığı zararın tespitine ilişkin bir çalışma yapılıp yapılmadığını bildirmeniz, ayrıca varsa konuyla ilgili bilgi ve belgeleri 31 Temmuz’a kadar TESK’e göndermeniz gerekmektedir.”

Başbakan Tayyip Erdoğan, eylemler nedeniyle Türkiye genelinde esnafın ne kadar zarar ettiğinin tespit edilmesi için talimat vermişti. Yetkililer bu çalışmanın Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütüldüğünü kaydettiler. Hesaplanan zararın 75 milyon lirayı bulduğu belirtildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.