VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

THY’den OPET ve PO ile yakıtta işbirliği

THY’den OPET ve PO ile yakıtta işbirliği
40 views
07 Temmuz 2010 - 11:18

(THY), Sabiha Gökçen Havalimanı hariç diğer tüm havalimanlarında akaryakıt ikmal hizmeti almak için THY- Havacılık Yakıtları şirketi ile anlaştı. Şirket akaryakıt ikmal ihtiyacının bir bölümü için ise ile anlaştı.

Türk Hava Yolları ile OPET’in yüzde 50-50 ortaklığıyla kurulan THY-OPET Havacılık Yakıtları’nın faaliyete geçmesine ilişkin düzenlenen basın toplantısı öncesinde dağıtılan bültene göre, 75 milyon dolarlık yatırım bütçesiyle faaliyete geçen şirket 38 havaalanındaki ikmal faaliyetleriyle THY başta olmak üzere diğer havayolu firmalarına da hizmet verecek.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Jet yakıtı konusunda Türkiye genelindeki havaalanları dışında yurtdışındaki havaalanlarında hizmet vermeyi ve THY-OPET Havacılık Yakıtları’nın uluslararası havacılık sektöründe faaliyet göstermesini hedefliyoruz” dedi.

THY-OPET Havacılık Yakıtları’nın, yurtiçi ve yurtdışından yakıt ikmali yapacağı belirtilen açıklamada, yurtiçinde Tüpraş ile birlikte kuzeyde Marmara Ereğlisi ve Giresun’dan başlayıp güneyde Mersin’e kadar uzanan hatta konumlanan OPET akaryakıt depolama tesislerinin kullanılacağı kaydedildi.

Ayrıca KAP’ta yer alan bir açıklamada THY’nin Petrol Ofisi’nden İstanbul Atatürk Havalimanı ihtiyacının bir kısmını 1 yıl süre ile ve 1 ay süreli yurtiçindeki 26 meydan için akaryakıt ikmal hizmeti almak için anlaşma imzalandığını belirtildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.