VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

TÜSİAD, eski Türkiye’yi özlüyor!

TÜSİAD, eski Türkiye’yi özlüyor!
29 views
30 Ocak 2014 - 13:48

tusiadnin_eski_turkiyeyi_ozluyor13906477750_h1120427Dün Başbakan Erdoğan’ın eleştirdiği TÜSİAD’a farklı kesimlerden de eleştiriler gelmeye devam ediyor. MÜSİAD eski Başkanı ve AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi Ömer Bolat, TÜSİAD için ‘Eski Türkiye’nin özlemi içinde’ dedi. Yeni Türkiye’de eski özgül ağırlığını kaybeden TÜSİAD’ın ortalık bulutlandığında 28 Şubat’taki konumuna dönmek için başını çıkardığını belirten MÜSİAD eski Başkanı Ömer Bolat, “En çok yine onlar kazanıyor ama eski ağırlıklarını kaybettikleri için sürekli muhalefetler” dedi.

MÜSİAD eski Başkanı ve AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi Ömer Bolat, 17 Aralık darbesine paralel şekilde TÜSİAD’ın son çıkışlarını “28 Şubat günlerinin özlemi” olarak değerlendirdi. İşler iyi gittiğinde sesini çıkarmayan TÜSİAD’ın ortalık bulutlandığında vesayet rejimine yaklaşmaya çalıştığını anlatan Ömer Bolat, şöyle konuştu:

“TÜSİAD Genel Kurulu’nda Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Erkut Yücaoğlu’nun tıpkı ana muhalefet partisi lideri gibi yaptığı açıklama olmasaydı, hiç kimsenin TÜSİAD Genel Kurulu’ndan haberi olmayacaktı. Çünkü Yeni Türkiye’de TÜSİAD’ın özgül ağırlığı çok azaldı. TÜSİAD’da şunu gözlemledim. TÜSİAD Başkanı tarafsız bir polis konumunda. Eski başkanlardan Yücaoğlu da önüne konulan metni okumuş. Gerek ekonomide gerek dış politikada söylediklerinin ne temeli ne tutarlılığı var. Kurt dumanlı havayı sever diye bir atasözü var. 17 Aralık siyasi operasyonu ve ekonomide faizi yükseltmek için döviz kuru ile oynayan lobilere ilişkin TÜSİAD ‘Bizi de görün, bizi de unutmayın’ çıkışı yaptı. Tarihlere baktığımızda gazete ilanı ile hükümet kuran TÜSİAD’dan bugün özgül ağırlığı en aza inmiş, halkın ilgisinde olmayan bir konuma inmişler. Tekrar 28 Şubat dönemindeki gücünün özleminde kaybolan yıllarını arıyorlar.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.