VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Uyanık bankacıların son numarası!

Uyanık bankacıların son numarası!
18 views
15 Şubat 2014 - 12:41

uyanik_bankacilarin_son_numarasi13924450080_h1127991Uyanık bankacıların, son numarası ses kaydı tuzağı oldu. Tuzak için ikili telefon taktiği uygulanıyor. Müşteriyi özel cep telefonundan arayıp “risk yok” diyen bankacı, yatırıma ikna etmeye çalışıyor, onay ise ses kaydının yapıldığı telefonla alınıyor. Dava açılırsa banka bunu delil olarak gösteriyor.

Müşterilerine “hiç riski yok” diyerek ürün satan bankalar, yargı karşısında temize çıkmak için akıl almaz yöntemlere başvuruyor. Bankaların son olarak özel bankacılık müşterilerine opsiyon ve döviz kredisi satarken ses kaydı tuzağı kurdukları öğrenildi.

Yeni taktikte, bankacılar müşterinin riskli yatırım ürünlerini anlatırken ses kaydı yapılmayan özel telefonları kullanıyor. Ancak, bu ürünlerin satış işlemlerinin onayını ise kayıt altına alınan kurumsal banka telefonuyla yapıyorlar. Kaydedilmeyen görüşmede müşterilere yatırımın hiçbir riskinin olmadığı ve ek kazanç sağlayacakları anlatılıyor. Müşterilere “Bu imkânı özel kişilere sunuyoruz. Size jest yapmak istiyoruz. Bu şansı mutlaka kullanın” diyorlar. Müşteri ses kaydının alındığı telefonla işlemlere onay verdiğinde ise banka ileride kendini aklamak için önemli bir delil elde etmiş oluyor. Sıkıntı yaşanıp olay mahkemeye intikal edince, asılsız vaatle ilgili bir kayıt bulunmadığı için müşteri bu iddiasını ispatlayamıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.