VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Velilere Bir Uyarı da Kantincilerden!

Velilere Bir Uyarı da Kantincilerden!
53 views
12 Eylül 2012 - 15:17

Okulların açılmasına kısa bir süre kala velilere bir uyarı da zararlı gıdalara karşı kantinciler derneğinden geldi. Kantinlerin yeni yönetmeliklerle birlikte 5 ayrı kurum tarafından sürekli olarak denetime tabi tutulduğunu aktaran Dernek Başkanı, “Yeni yönetmeliklerle birlikte kantinde satılan kola, cips ve gazlı içeceklerin satışına son verildi. Kantinlerimiz sürekli olarak denetleniyor. Bu kurallara uymayanlara ağır yaptırımlar uygulanıyor. Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi için bizde dernek olarak elimizden gelenleri yapıyoruz.” dedi.

Kantinleri denetleyen 5 kurumun olmasına rağmen hala tel örgüler arasından bahçelerine kola, cips servisi yapıldığını, “Kantinlerimiz denetleniyor ama tel örgülerin arasında bahçelerine servisler yapılıyor. Yönetmelikler bunun önüne geçilmesi için yönetimlerine yetki vermiş. Ama maalesef yöneticileri bu duruma ‘biz polis miyiz zabıta mıyız, bize ne’ diyerek çözüm bulmuyor. Çocuklarımız cips ve kola almaya devam ediyor.” dedi.

Yeni eğitim döneminde tel arası satışların önüne geçilmesi için çalışmalar yürüttüklerini, “Yeni dönemde bu satışların önüne geçmek için görüşmeler yapıyoruz. Belediye, tarım il müdürlüğü ve emniyet müdürlüğümüzle görüşmeler yaptık. Tel arası satışları masaya yatırdık. Uygulanacak yaptırımları konuştuk. Kurumlarımızla birlikte koordineli çalışarak bunun önüne geçeceğiz.” dedi.

Velilerin öğrencilerin yediği gıdaların takipçisi olması gerekmektedir. Veliler öğrencilerinin yediği gıdaların takipçisi olmalıdır. Çocuklarına kola yerine ayran, cips yerine meyve gibi yararlı gıdalar yemeleri için tavsiyelerde bulunulmas önerilmekderi. Eğer çocuklar yine de bu yiyecekleri yiyorsa aileler beslenme çantaları hazırlayabilirler. Çocuklarımızın sağlığı her şeyin önünde tutmalıyız.

 

Türkiye’de tek resmi cialis satış merkezi.Bayan azdırıcı denildiğimi akla gelen ilk site.Türkiye’nin en iyi hack yöntemlerinden korunma platformunda web hack yöntemlerinden korunabileceksiniz.Türkiyede wordpress indir denilince akla gelen ilk sitesi.Geciktirici sprey çeşitlerini bulabileceğiniz adres.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.