Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Yaz sezonu için cilt bakım rehberi

Yaz sezonu için cilt bakım rehberi
6 views
28 Mayıs 2014 - 6:05

cilt bakimPürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak hemen hemen her kadının hayalidir. Kimi kadınlar doğuştan böyle bir cilt güzelliğine sahipken, kimileri ise cilt bakımı sayesinde hayal etmiş olduğu bir cilde kavuşabilir. Bir uzmandan yararlanarak cildinizi güzelleştirebileceğiniz gibi evde kendiniz de bazı basit yöntemlerle cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Cilt bakımı için yapılabilecek en iyi şeylerden biri kil maskesidir. Binlerce yıldır kullanılan ve iyileştirici özelliği olduğu bilinen kil ülkemizde de bol miktarda bulunan mineral ve vitamin içeren doğal bir hammaddedir. Kil maskesi sayesinde cildinizdeki aşırı yağlanmalardan arınmış olursunuz. Aşırı yağlanma ciltteki gözeneklerin kapanmasına neden olmakta bu da zamanla cildin kırışmasına, pütürleşmesine, ciltte sarkmaya ve cildin rahat nefes alıp verememesine neden olmaktadır. Kil maskesi yaptırmak sadece yağlanma sorununu gidermeyecek, aynı zamanda cildinizin ihtiyaç duymuş olduğu yağ ve nem dengesini sağlayarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanıza imkan sunacaktır. Diğer taraftan makyaj yapan kadınlar, tonik vb. makyaj temizleme ürünleri ile makyajlarını temizleseler de ideal ve tam temizlik sağlanmış olmaz .Dolayısıyla makyajın ciltte bıraktığı olumsuz durumlardan kurtulabilmek için de belirli periyotlar da kil maskesi yaptırmak cilt sağlığınız için yararlı olacaktır.

Cildinizde aşırı derecede sivilce problemi söz konusu ise yine kil maskesi yaptırmak sivilcelerinizi önleyecektir. Kuru ciltler için çok fazla tavsiye edilmeyen kil maskesi, daha çok yağlı cilde sahip olanların yaptırması gereken bir cilt bakım çeşididir. Kuru bir cilde sahip olanların kil maskesi yaptırmaları durumunda kuru olan cilt daha da kuruyacak, bu durum da rahatsızlık verecektir. Ayrıca ciltteki parlama sorunlarına karşı da kil maskesi yaptırabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz. Cilt bakımı için yapılabilecek uygulamalardan biri de peeling yaptırmaktır. Peeling, ciltte yer alan ölü hücrelerden arınmak, daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapılan cilt bakım çeşididir. Bir dermatolog kontrolünde yapılabileceği gibi tek başınıza da yapabilirsiniz ancak uzman kontrolünde yaptırmak daha yararlı olacaktır.

Peeling sayesinde cildinizde zaman içerisinde meydana gelen lekeler, sararmalar giderilmiş olur ve cilt doğal bir parlaklık kazanır. Cildin üzerindeki ölü tabakayı yenileyen peeling ile aynı zamanda sivilce problemi yaşıyorsanız bu sıkıntınızdan kurtulmuş olursunuz. Cildinizi gençleştirmek, kırışıklıkları, çatlakları, esnemeleri gidermek, daha güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız bir deri değiştirme işlemi olan peeling yaptırabilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.