VisitBox, Tıkla Ruble Kazan
Youtube Abone , İzlenme , Beğeni Arttırma Platformu

Esnaf Gazetesi

Yemeğe gelmeyen adam: Putin

Yemeğe gelmeyen adam: Putin
22 views
04 Haziran 2014 - 19:26

1571035_1aDavet almadı, ayrıca toplantının yeri değiştirildi. Buna rağmen ABD Başkanı Barack Obama ve G7 liderleri bu akşam yemekte biraraya geldiğinde, muhtemelen konuşmaların ana konusunu Vladimir Putin oluşturacak.

Associated Press’e konuşan Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Başkanı Vivien Pertusot, “Gündemde ağırlık oluşturabilecek başka bir konu göremiyorum” yorumunda bulundu.

Mart ayında ABD ve müttefikleri, Rusya’nın Kırım’ı ilhakı ve askeri operasyonlarına karşılık, ülkenin G8 üyeliğini askıya aldı. Böylece, Putin’in 2014 Kış Olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan Soçi kentinde düzenlemeyi planladığı zirve de Belçika’ya taşındı.

Carnegie Europe Strategic Europe blogu editörlerinden Judy Dempsey, “Açıkçası Avrupalılar arasında daha ileri yaptırımlar ve Putin’i köşeye sıkıştırma konusunda pek de büyük bir istek görmüyorum” diyor.

G7 liderleri kamu karşısında Rusya’ya karşı bir birlik görüntüsü oluştursa da aslında konuya ilişkin yaklaşımları farklılık gösteriyor. ABD, Moskova ile Washington arasında güvenin yeniden inşası mümkün olmadıkça Rusya’nın stratejik bir zorluk olmaya devam edeceği görüşünü taşıyor. Obama, NATO işbirliklerini yeniden tesis etmeye yönelik Orta ve Doğu Avrupa’da yeni askeri önlemler alınacağını açıkladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.